Як відмолювати гріхи предків

Друк
П'ятниця, 09 лютого 2018, 07:17 Перегляди: 479
church family    Ми народжуємося у певній сім'ї не просто так, і роду свого не вибираємо.  І хочемо того чи ні, проблеми цього роду позначаються і  на нас. Є гріхи трьох видів: першорідний (знімається під час таїнства Хрещення), власний (знімається в таїнствах Покаяння під час та  Причасті) і родові. Господь милосердний, милостивий,  терплячий і прощає будь-який гріх, якщо людина покаялася. Але не залишає без покарання тих, хто не покаявся у тяжких гріхах і карає за провину батьків дітей і дітей їхніх до 4-го роду, а у священицьких родинах навіть до 7-го роду. Тобто ми несемо на собі гріхи своїх предків.  Тож якщо не враховуватимемо цього, то ніколи не видужаємо і не зможемо народити здорове потомство. 
Детальніше...

Слово блаженного Августина про владу

Друк
П'ятниця, 18 серпня 2017, 19:45 Перегляди: 304

    Диявол має бути переможений не владою Божою, а праведністю. Бо хто є більш владним, ніж Вседержитель? Або влада якого з творінь може бути порівняна з владою Творця? Оскільки ж диявол через свою мінливість був створений любителем (amator) влади, а також таким, що нехтує та намагається відкинути (перемогти)  праведність (так само й люди настільки наслідують його, наскільки вони прагнуть отримати владу, нехтуючи  чи навіть зненавидівши праведність і наскільки вони радіють, отримавши її, і запалюються пристрастю до неї), то Богові було угодно, щоб заради визволення людини від влади диявола сам диявол був переможений не владою, а праведністю, і щоб люди, які наслідують Христа не владою, а праведністю, намагалися перемогти диявола.

Детальніше...

Права і привілеї київських митрополитів до 1686 року

Друк
Четвер, 10 серпня 2017, 12:00 Перегляди: 377
Храм Св. Софії в Києві. Макет-реконструкціяХристиянство на українських землях появилося дуже рано і пов’язано воно з св. апостолом Андрієм Первозданним, що був на київських горах і передрік постання тут матері східнослов’янських міст – Києва, колиски християнства на Сході. В розвитку Української Церкви це передання довгі віки мало надзвичайно великий вплив, бо воно робило нашу Церкву Апостольською і первозданною, і ставило її в ряд перших великих Православних Церков.
Уже в 988 р. святий рівноапостольний князь Володимир Великий охрестив Київ, згодом усю Київську Русь. На початку нашого церковного життя церковна ієрархія була грецька. Царгородський патріарх посилав до Києва свого митрополита, а той наставляв єпископів з місцевих людей. Але так було недовго, бо вже 1051 року був поставлений київським  митрополитом українець, відомий церковний письменник Іларіон. Те саме бачимо і 1147 р., що був українець Клим київським митрополитом.
 Канонічно Українська Церква залежала від Царгородського патріарха, тільки залежність ця була більше номінальна. Царгород лише благословляв і висвячував митрополита з України. Запровадивши в себе апостольський канонічний устрій, Українська Церква жила незалежно від світської влади і цей незалежний стан українського духовенства дав йому авторитету в державі, через що митрополит  став першим дорадником князя й мав вплив на державні справи.
Детальніше...

Великий Піст (Свята Чотиридесятниця).

Друк
Вівторок, 04 квітня 2017, 22:09 Перегляди: 508

Великий Піст (Свята Чотиридесятниця) згідно вчення Святого Писання, Правил Святих Апостолів, Вселенських соборів та Святих Отців.


Новий Заповіт Євангеліє від Св. Матвія. Глава 4, стих 2.

Тоді Ісус виведений був Духом у пустелю, щоб спокушав Його диявол.  І постився сорок днів і сорок ночей, наостанку зголоднів.  І, приступивши до Нього, спокусник сказав: якщо Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це хлібами стало.  Він же сказав йому у відповідь: написано: не хлібом єдиним житиме людина, але всяким словом, що виходить з уст Божих. 

Старий Заповіт Вихід 34.28

І сказав Господь Мойсеєві: напиши собі слова ці, тому що в цих словах Я укладаю завіт з тобою і з Ізраїлем. І пробув там [Мойсей] у Господа сорок днів і сорок ночей, хліба не їв і води не пив; і написав [Мойсей] на скрижалях слова завіту, десятислів’я.
Детальніше...

Самогубство пряма дорога в пекло

Друк
Вівторок, 18 листопада 2014, 11:44 Перегляди: 15387

Самогубство – пряма дорога в пекло.

Про самогубство із християнської точки зору.


Хіба ви не знаєте, що ваші тіла  - то храм Святого Духа, Який є у вас і Якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі? Бо ви викуплені за ціну. Отож прославляйте Бога у Вашому тілі та у вашому дусі, що належать Богові.

                                                             Апостол Павло (1Кор. 6, 19-20)

Возлюблені во Христі дорогі брати і сестри приводом для написання цієї статі стали часті звернення у Єпархіальне Управління убитих горем людей - родичів, близьких самогубців - з наполегливим і незмінним проханням:  похоронити загиблого, благають, а інколи не прислухаючись до порад священика з образою на нього погрожують, різними способами стараються добитися неможливого того що суперечить канонам Церкви, пишуть прохання Владиці. Але подібні прохання найчастіше нездійсненні, оскільки в Православній Церкві самогубство - страшний злочин(смертний гріх). Душі самогубців втрачають право на церковне поховання й церковні молитви. Це добре відомо всім православним християнам. Ось для того щоб краще роз’яснити людям що таке самогубство і як до нього ставиться Православна Церква і що потрібно робити в даній ситуації я спробую роз’яснити у даній статі.

Детальніше...