Угорницький Спасо-Преображенський чоловічий монастир

Коротка історія Спасо-Преображенського Угорницького монастиря

Друк
Перегляди: 292

DSC09639Історія українських православних монастирів невід’ємна від історії України. Саме в монастирях формувався інтелект нації, зростали світочі духовного життя України. Не був винятком й Угорницький Спасо-Преображенський монастир, який відіграв визначну роль у збереженні Православ’я на Прикарпатті у XVI-XVIII стт. та, разом з Манявським монастирем, був для православних галичан тим, чим є гора Афон для греків.

В Угорницькому монастирі розпочав своє духовне життя, прийняв чернечий постриг та велику схиму уродженець с. Угорники Іван Желізо – пізніше преподобний Іов Почаївський (1551-1651), який прожив в обителі 23 роки. Працю цього святого в Угорницькому монастирі коротко, але виразно поціновано в присвяченому йому акафісті: «Радуйся, що обитель Угорницьку твоїм життям просвітив!» (Ікос 1).DSC09634

У 1602-13 рр. в Угорницькому монастирі подвизався Іов Княгиницький (бл.1550-1621 рр.), будучи духовним провідником братії. За ці роки обитель досягла найвищого духовного розквіту, відстоюючи Православ’я та виховуючи чернечі чесноти. Пізніше Іов Княгиницький, канонізований Церквою як прп. Іов Манявський, відходить на Манявські гори й засновує там відомий на весь світ монастир.Відомо, що до монастиря у 1604-1606 рр. двічі приходив з Афону славний борець проти унії, монах-письменник Іван Вишенський (бл.1550-1621 рр.), приятель Іова Княгиницького.27 листопада 1612 р. Угорницький монастир, життя й побут якого будувалися на суворих аскетичних правилах, принесених прп. Іовом Княгиницьким з Афону, одержав грамоту на володіння земельними угіддями з умовою довічного перебування під омофором Константинопольського патріарха. Меценатами Преображенського монастиря були Адам та Олександр Балабани, Андрій та Йосиф Потоцькі, Павло та Йосиф Шумлянські, митрополит Петро Могила.Наприкінці XVII ст. Угорницький монастир почав занепадати, а 1812 року припинив своє існування.-11

З благословення керуючого Івано-Франківською єпархією – Митрополита Галицького Андрія (Абрамчука) – у 2003 р. було відроджено Угорницький монастир. З 2005 р. обов’язки намісника монастиря виконував протоієрей Юрій Мулярчук. 2 липня 2012 р. намісником обителі призначено архимандрита Олексія (Мензатюка).Богослужіння в монастирі звершуються щоденно. Крім молитви, братія займається розбудовою обителі, веде сільське господарство, доглядає сад, пасіку. Площа обителі – 10 га.На території монастиря діють два храми: Спасо-Преображенський (1856 р.), перенесений з с. Тюдів Косівського р-ну в 2003 р., та Введення Пресвятої Богородиці (1823 р.), перенесений з с. Делева Тлумацького р-ну в 2007 р.

-1 1

В обителі знаходиться цілюще джерело «Дзвіньоха», де обладнано купальню. За останні роки відомо багато випадків чудесних зцілень, які відбулися біля цієї монастирської святині. Також в монастирі є каплиці на честь прп. Іова Почаївського та прор. Іллі (біля джерела).В монастирі постійно перебувають святині Православної Церкви – частки мощів прп. Іова Почаївського; прпп. отців Києво-Печерських: Варлаама-ігумена, Никодима-просфорника, Марка-гробокопателя; священномученика Макарія, митрополита Київського; вмч. МеркуріяКесарійського.

-

Відродження Угорницької обителі – це справа кожного православного християнина! Внесімо свою власну пожертву на відродження цієї святині, щоб слава Божа знову засяяла на Прикарпатті, а Україна пишалася ще одним духовним квітником чернецтва – Спасо-Преображенським Угорницьким монастирем!