Різдвяне послання 2019

Друк
Перегляди: 154

 Різдвяне послання 
Митрополита Галицького
керуючого Івано-Франківською єпархією
кир АНДРІЯ
боголюбивим пастирям, всечесному монашеству
і всім парафіянам
Івано-Франківської єпархії  Автокефальної
Православної Церкви України

«Різдво Твоє, Христе Боже наш, увесь світ осяяло світлом пізнання…»
(Тропар свята Різдва Христового).

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!
Улюблені у Христі отці, брати і сестри!

З волі Божої ми знову сподобилися дочекатися цього урочистого дня, коли Небо і земля разом прославляють народженого у бідному вифлеємському вертепі Богомладенця Христа. Про це величне дійство сповістив  людству Ангел: « Я благовіщу вам радість велику, яка буде всім людям. Бо нині у місті Давидовому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:10-11). Якою світлою, величною і могутньою є для нас ця подія! Сьогодні ще раз з’являється нам Дитятко Боже – Ісус Христос, сьогодні людське з’єднується з божественним, бо приходить Той, Хто сповістив людству про інший світ, який існуватиме вічно. Цю велику тайну важко сприйняти людським розумом. Але ж таємниці сприймаються не розумом, а

необтяженою людськими турботами душею, адже Христос народився не лише у Вифлеємі, Він безперестанно народжується в  кожному із нас, якщо ми належно сприймаємо у ці дні Його народження. Нині Господь приходить до нас у вигляді невинного дитятка, зодягнувшись у нашу людськість заради того, щоб ми могли піднестися до божественного,  щоб ми отримали життя, мир і надію на початок оновлення світу, початок нового благодатного спілкування з Богом.  Адже народжений Спаситель вказав нам мету і зміст життя, бо Він – наша дорога, правда і життя (Ін. 14:6). Христос відкрив нам життя згідно з волею Божою, життя правдиве, у братній любові, бо на перше місце Він ставить любов до ближнього. «Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога і знає Бога. Хто не любить, той Бога не пізнає, бо Бог є любов» (1Ін. 4:7-8). Любов – це дорога Христа до кожного із нас. Це дорога, яку Він нам залишив і  йдучи якою ми визволимося від гріха і смерті. Адже із  того часу любов стала основою нашого життя, основою буття світу, основою щастя людини, основою будь-якої нашої праці. Любов надзвичайно родюча:  у житті людському вона приносить правдиве щастя, а в церковній праці – повний успіх. Бо церковна праця без любови не є Божою працею.

Отож у дусі цієї Христової любови молімось і віддано працюймо у Святій Автокефальній Православній Церкві України, яку Господь Бог дав нам, щоб вона стала для нас духовною Матір’ю, а спільна молитва і праця будуть найбільшим дарунком новонародженому Синові Божому – нашому Спасителеві.

Дорогі отці, брати і сестри! Минув 2018 рік, і події, що відбулися в ньому, знайдуть належне місце в історії нашого народу. Та найбільшим передріздвяним подарунком Божого Провидіння для православних українців є подія, що відбулася 15 грудня 2018 року в м. Києві в соборі Святої Софії, - Об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни із трьох наявних фактично на той час в Україні православних церков відкинули усі непорозуміння й створили єдину автокефальну, канонічну Церкву – Православну Церкву України. Шлях навернення в ПЦУ тільки розпочався, і ми самі повинні будувати свою Церкву й досягти єдності, бо у гніві та образах люди часто роблять безліч помилок, забуваючи про те, що перемагають лише ті, у кого є любов.

 У молитві й надії на світле майбутнє нашої Помісної Церкви України вітаю Вас - отці-настоятелі, члени парафіяльних рад, дорогі брати і сестри - зі святом Різдва Христового, Новим 2019 роком та Святим Йорданом! Нехай радість Різдва  Христового зігріває наші серця упродовж року, а різдвяна зірка завжди світить для вас і ваших родин, для наших захисників – воїнів української армії, для усієї нашої України яскравим і незгасним сяйвом, щоб Новий 2019 рік став для усіх нас «літом Господнього» змилування, роком миру, здоров’я, духовної радості, родинного щастя і Богом благословенної доброї волі і долі для нашої Церкви та всього українського народу.
                                           
                                       Веселих вам Різдвяних свят!
                           З Новим 2019 роком та Святим Йорданом!
                               Христос народжується – славімо Його!
                                  З архіпастирським благословенням
                                                 Божої милістю
                                                      +Андрій
                                                                                           Митрополит Галицький                                                                                                                                                 Керуючий Івано-Франківською Єпархією АПЦУ.   

Яндекс.Метрика