Собор всел. уч. і свт.: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого.

Друк
Перегляди: 266
Tri svyatitelya 1 705x425    12 лютого Свята Православна Церква вшановує пам’ять трьох великих ієрархів, учителів, проповідників і Отців Церкви, а саме:  св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Івана Золотоустого. В народі цей празник ще називають, як свято Трьох Святителів. Три отці – святителі – це провідні вчителі Христової віри, святості й науки. Вони передали нам чистоту віри Нікейського Собору. 
   Вони пояснили нам догмати про Святу Трійцю. За їхні заслуги наша Православна Церква називає їх у своїх Богослужіннях рівноапостольними, органами Святого Духа, стовпами Церкви та вселенськими вчителями. Всі вони жили у четвертому столітті після Різдва Христового. Це століття ще називали золотим віком християнської віри. Св. Василій і св. Григорій це сини славної Каппадокії, в Малій Азії, друзі і майже однолітки. Св. Іван Золотоустий — з Антіохії і був молодший від них майже на 20 років. Всіх їх єднала апостольська ревність за святу віру і спасіння душ.
   Цього дня Високопреосвященніший Кир Андрій, Митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською Єпархією УАПЦ очолив Божественну Літургію в соборі «Покрова Пресвятої Богородиці» м.Івано-Франківськ. З Високопреосвященнішим владикою Андрієм молилися священнослужителі храму та співав любительський хор. Під час Літургії були піднесені молитви за мир та спокій в нашій державі.
   По закінченню відправи Божественної Літургії владика Андрій зі словом повчання звернувся до парафіян та прихожан храму, і виголосив змістовну проповідь, в якій розкрив життя та подвиги цих Великих учителів Церкви. Також митрополит привітав усіх іменинників  та благословив усіх своїм Архипастирським благословенням.
Яндекс.Метрика